tizenhét népszerű hazugság 3.: abortusz

Ma csak egyetlen tévhit lesz, és ez épp pezseg a szívhangrendelet miatt:

az abortuszt betiltották, megnehezítették, megalázzák a nőket

Ne legyél felületes. Kérlek! Annyi helyen lehetsz felületes! Itt ne. Figyelj!

Évek óta nem értem ezt: úgy beszélnek róla, mintha nem létezne abortusz, mintha betiltották volna, vagy már majdnem.

Az abortuszt én nem tiltom be, és más sem tiltotta be. Azt nevezem tévhitnek, hazugságnak, amiket azok mondanak, akik szerint betiltották, avagy szigorították a terhességmegszakítást, avagy majdnem betiltották, és akik egészen közömbösek a magzat iránt. Vagy akik szerint a döntéshozók hibájából lett embertelen, nem hozzáférhető, egyszerűsíteni kellene. Csak a legvégén lesz szó a személyes véleményemről.

  • Az abortusz továbbra is legális Magyarországon a korábbi törvényi keretek között (súlyos válsághelyzet, egészségügyi ok, magzati rendellenesség, incesztus, bűncselekmény). 
  • Nem csökkentették a terhességi határidőt, nem vezettek be teljes vagy részleges tilalmat. 
  • Nem szüntették meg és nem szigorították a válsághelyzetre hivatkozó abortusz lehetőségét sem.
  • A 2022-ben bevezetett szívhangrendelet a változás: az abortuszhoz szükséges orvosi dokumentációnak tartalmaznia kell, hogy a magzati életfunkciókra utaló tényezőt a várandós nő számára bemutatták. 
Bővebben…

az életképesség határáig! – Trump győzelme után az abortuszról 1.

Két részben. Holnap jönnek a csokorba szedett, cáfolt tévhitek, konkrét tények.

Félművelt emberek imádnak most úgy tenni, mintha Trump új magyar elnök lenne, Kamala veresége pedig a mi traumánk. Bővebben…

mi adhat reményt ebben a mai világban?

Aki rendszeresen közösségi médiát, netes sajtót és kommenteket olvas, főleg ha már nem is fiatal, az könnyen elkeseredhet, hogy milyen világban élünk, hova tart az emberiség, mi lesz a környezettel, az országunkkal. Ettől lehet neki saját, személyes depressziója is. Sokan mondják, hogy ez a bajuk, “akárhova nézel, mindenhol a pocakos, a NER, a felmelegedés”.

Bővebben…

abortusz és lombik

Kiemelt

Mi köze e két témának egymáshoz? Mindkettő a nők életét érinti, mindkettőben babák vannak/lennének, és mindkettő ellen felléptek egyházi személyek mostanában.

Amiért úgy döntöttem, megírom ezt a posztot, az az, hogy e vitában agresszív “jól odavágunk” hangok vannak, mert újabban az a menő a nőjogok képviseletében. Ismeret, érzékenység és figyelem nem sok van. A nők vagy keresztények, akkor Isten, család, de szépek az ő gyerekeik (le is veszem a képet!), de nem érvelnek. A “progresszívek” kiabálnak, mert a lengyel nők vagányak, itt meg Orbánt utáni menő. A nőpolitikusok, a szélsőjobb ájtatosait leszámítva, soha nem fogják vállalni az abortusz-ellenérveiket. Nem lehet. Akkor ők nőellenesek.

A szigorítás nem jó. Az abortusz viszont rossz, ennél sokkal nagyobb, sokkal eredendőbb rossz. Ritkán szükséges, akkor válságketzelési végső eszköz. Máskor csak azt mondják, szükséges, de csak kényelmes. Meg még azt mondják, ők döntik el. Nos, nem egészen, illetve eldönthetetd, de számolj a következménnyel. Ez a bejegyzés lényege, ha sietsz.

Az abortuszpártiak magukat pro-chice-nak, ellenfeleiket anti-choice-nak nevezik. Az ellenzők magukat pro-life-nak, a másik tábort anti-life-nak…

Inkább abortuszellenes vagyok. Egy ideális világban Bővebben…

keddem

Keddem hajnalban kezdődik – keddem is. Innen kihúztam két sort: általában túl gyorsan merülök az események, avagy a mondat sodrásába. El akarom mesélni hamar, ne raboljam az időtöket.

De nem kell ez a tapintatos hadarás. Ráérsz.

Szépen, sorjában, az ébredés ritmusában.

Ragyog a fény, csend van. Beindul a kutyamozgás. Először mindig az, érzékeli aktivitásomat. Felkelni is jó, erő van benne és várakozás, a nekiindulás izgalma, amely annyira más, másképp jó, mint a maradás nyugalma. Sőt, indulni nem is jó. Mert a menős nap délután éri meg, az ottlét bizonyosságában, vagy utána. A maradós reggel ellenben azonnal, a megkönnyebbülésben: nem kések el, nem jöhet közbe semmi, nem néznek rám hülyén, nem kell magamat elmagyaráznom.

Ebben stressz van, de csak korán, abban ragacs lesz, délután. Bővebben…