tizenhét népszerű hazugság 2.: a nők helyzete, gyerekvállalás, családtámogatás, örökbefogadás, leszbikusok

Továbbra is dőlt félkövérrel a tévhit, és utána az én álláspontom.

A Fidesz megalázta és ellehetetlenítette a nőket (külön és kifejezetten nőellenes intézkedésekkel)

Nem. Ehhez az állításhoz politikailag súlyosan elfogultnak és hisztisnek kellett lenni. Akinek az állítólagos jogfosztásra Magyar Péter a megoldása, annak a józan esze is elment.

Bővebben…

tizenhét népszerű félreértés 1.

Hazugságnak is nevezhetném ezeket. Soha nem árnyalják, nem foglalkoznak a részletekkel. Én pedig nem is értem, hogy mondhatnak ilyeneket! Mint akik megbolondultak.

Nemrég rákérdeztem Hajnal Edinánál is, a Hétköznapi feminizmusom oldal szerény verbalitású gazdájánál (ezt most nem élezem ki), aki a választás után sem állt le a verklivel, hogy ugyan, miféle sérelmek érték a nőket a Fidesz-érában. Beszéljük már meg, mik ezek, mert annyit hajtogatják, olyan boldogok tőle, én viszont nem értem. Afféle mindenki által osztott axiómák lebegnek a térben családról, szexualitásról, oktatásról, és a buta vércsék köröznek fölötte. Axióma az az állítás, amely nem igényel bizonyítást. Üres mondatokat ismételgetnek fölényeskedve, ellenségteremtésre használják a feminizmust, politikai hasznot és önigazolást remélve. Millió szervezet és megmondó nem tud mihez kezdeni április óta, ellenség híján, így kéznél vannak a bevált szövegek. Ahogy az lenni szokott, az állításaiknak volt valamiféle magvuk, aztán elkezdtek módosulni a nép ajkán: nemváltó óvodások, abortusztilalom, nem fogadhatnak örökbe a melegek, a gyerektelen nők szankcionálása…

Annyi gonosz erő van: vigyorgó kapitalisták, nőgyűlölők, embereket eszközként kezelő, végletekig felszínes, antiintellektuális és simán gonosz légiók. Volna mi ellen küzdeni. És akkor az állítólag nőjogi csoportok is ontják a hülyeséget és pont a sátánt ölelgetik!

A feministának és androgünnek keretezett David Bowie-t imádják. Pedig

Nekem nem kenyerem az ideológia a kulturális választásaimban, nem bojkottáltam a Weinstein-, Polanski-, Woody Allen-filmeket, teszem hozzá. De feminista ikont csinálni David Bowie-ból, az van olyan meredek, mint Péterfy Gergelyből.

Nem kétlem, hogy sok jóindulatú nő is van: soha át nem gondolták az axiómákat, jó ügynek hiszik a hangoskodást, élvezik is, és nekik csak egy kis gondolkodás hiányzik, hogy ne legyenek ijesztő karikatúrái a jogvédelemnek. Most sorra cáfolom a lózungokat, így számukra is világos lehet a helyzet. Ha ebből sem, akkor ők szándékosan hazudnak. A hallgatólagosan elfogadott állításaik, kedvenc mantráik mögött zavaros agendák és érdekek állnak. A többségük szimbolikus: rámondják, hogy ez sértő, megalázó, “rosszul érzem magam tőle” – és még a mandulatej is elfogyott! Hát akkor ne érezd magad rosszul. Ezek a témák nem okoznak valódi hátrányt, és nem tükrözik azt sem, hogyan “bánik a hatalom a nőkkel”.

A kritikátlanul ismételgetett rettegtetés, trükkös panaszkodás, áldozatiság mondataiból választottam tizenhetet. Csokronként teszem közzé, naponta egyet: gyermekvédelem/pedofília, a nők helyzete, LMBT, oktatás, egyéb és összefoglalás.

Első csokor.

pedofidesz

Bővebben…

a véleményem az idei magyarérettségiről (május, írásbelik)

Itt van a kétféle feladatsor, tessék:

Középszintű:

https://dload-oktatas.educatio.hu/erettsegi/feladatok_2026tavasz_kozep/k_magyir_26maj_fl.pdf

Emelt szintű:

https://dload-oktatas.educatio.hu/erettsegi/feladatok_2026tavasz_emelt/e_magyir_26maj_fl.pdf

Fogjatok egy tollat, szánjatok rá húsz percet, és menjetek végig a műveltségi teszten. Ítéljétek meg magatok, nehéz-e! És mivel ti nem foglalkoztatok irodalmi adatokkal, fogalmakkal, különösebben ráfeszülve a középiskolai anyaggal sem, ha van otthon 12-18 éves gyerek, kérjetek tőle segítséget, mert az ismeretek többségét már általánosban is tanítjuk. (Ha gyerek nem tudja, semmit se tud, akkor gondoljátok át, hogy mit csinálhat a suliban, egyáltalán: hova járatjátok.)

A kifejtős részről is írhattok pár vázlatpontot (én az emeltet írtam meg, nem használtam feladatgyűjteményt. A középszintűnek mindkét kifejtő feladatához összeszedte a lényeget fejben).

Van javítókulcs is, itt és itt.

Az én álláspontom az, hogy a középszintű rész habkönnyű, egészen nevetséges.

Bővebben…

sajnos, a bántalmazott nők sem

nyolcperces

Azt hittem, meg lehet menteni valamicskét. A talmi mállik le a tömbről, hullik a semmibe a felszínes, az álnok, a helyezkedő, a nőellenes része – marad a lényeg, ott van az középen! Az én eszmém, a szép szobor!

Hát nem? Tízezrek jöttek rá itt, hogy lehet méltósággal élni! Regények születtek ebből, van jó is. Csak marad valami az eszméimből, abból a jóakaratból!

Nem. Akkor volt, most már az nincs, mert eltömegesedett. Nem is eszme, hanem ideológiavezérelt aktivizmus volt. Elvárták tőlem, irányítani akarták, használni, divatos lett, olcsóvá vált – és büntettek, amikor a valódi gondolataimat írtam az eszme helyett, vagy bíráltam a korrumpálódott hirdetőket.

Ezeknek…? Minden próféta eljut idáig. Csak a kellemest kérik. A férjük a szemét, a nárcisztikus és őket meg lehetett érteni. Empátia! De nem fognak később jobb döntéseket hozni, nem ez a céljuk. Pedig tényleg szemét a férjük – zsák a foltját.

Bővebben…